Програма EU Association Lab

Лабораторія проектів для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Конкурсна програма, націлена на реалізацію нових ідей, що допоможуть втілити в життя Угоду про асоціацію. Програма проводиться за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Програма триватиме 6 місяців. Над проектами працюватимуть фахівці з українських міністерств спільно з представниками органів державного управління, бізнесу та громадянського суспільства.

Завдання Лабораторії – знайти рішення, що допоможуть фахівцям міністерств, відповідальних за реалізацію Угоди про асоціацію, втілити цю угоду в життя.

Лабораторію EU Association Lab створено спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції та GIZ. Вона є складовим компонентом проекту «Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна-ЄС», який фінансується Федеральним урядом Німеччини.

Хто і як може подати заявку

Заявки приймаються з 3 липня. Необхідно заповнити форму на веб-сторінці www.eulab.com.ua, стисло описавши ідею продукту: яку проблему вона вирішує та в який спосіб. Виконання має бути реалістичним з технічної та фінансової точки зору. Для участі в конкурсі не обов’язково мати готовий продукт, але кінцевою метою програми є створення саме конкретних продуктів.

Кожен проект повинен мати команду від 5 до 15 осіб. Рекомендується запросити до команди фахівця з іншого відділу, міністерства або установи. Також варто залучити до команди представника бізнесу або громадянського суспільства, якого стосуватимуться результати роботи. У разі необхідності додаткових учасників команди матимуть нагоду залучити їх у день відбору проектних ідей.

Журі обиратиме за такими критеріями:

 1. Внесок до імплементації Угоди про Асоціацію (20%).
 2. Актуальність теми (20%).
 3. Конкретний продукт (20%).
 4. Співпраця з представниками інших органів та установ (20%).
 5. Потенціал для реалізації у коротко- та середньостроковій перспективі (20%).

Що отримають команди-учасники Лабораторії

 • Коучинг з новітніх методик менеджменту від експертів з України та ЄС.
 • Методичну та технічну підтримку: інтерактивні тренінги, робочі сесії з європейськими колегами.
 • Можливість налагодити контакт з фахівцями та керівниками у конкретній галузі.
 • Допомогу з PR та комунікаціями, спрямованими на пошук підтримки з боку Уряду України та міжнародних партнерів.
 • Приміщення для робочих зустрічей команди.

Ключові етапи програми EU Association Lab

 • 3 липня – захід з нагоди офіційного старту програми та початок подання заявок. Під час заходу буде оголошено 5 пріоритетних тем.
 • Липень-серпень – прийом заявок та відбір кращих ідей. Визначення 10-15 команд-півфіналістів. Ці команди будуть запрошені до наступного етапу відбору, під час якого доопрацюють ідеї і представлять їх Урядовому офісу. Журі визначить 4-5 команд-фіналістів, учасників 6-місячної програми.
 • Вересень – стартовий тренінг для команд-фіналістів (2 дні). Початок роботи над прототипами продуктів.
 • Вересень-лютий – семінари і тренінги для команд. Регулярність, кількість та формат залежать від ідеї (сумарно до 30 днів). Дві зустрічі для обговорення проміжних результатів з Урядовим офісом.
 • Лютий/березень – демо-день за участі представників Уряду України, міжнародних партнерів, бізнесу та громадянського суспільства. Голосування за команду-переможця.

Після завершення роботи Лабораторії пілотний продукт повинен бути готовим до реалізації. При цьому у команд буде можливість тестувати пілотну версію ще кілька місяців і вносити необхідні зміни. Є вірогідність, що деяким продуктам знадобиться додаткова політична, технічна та/або фінансова підтримка. Її можна буде залучити, представивши проект у рамках демо-дня.

Для додаткової інформації про програму – eulab@giz.de (контактна особа – Тетяна Венцель).

Програма EU Association Lab втілюється у рамках проекту «Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна-ЄС» (GIZ), що реалізується на замовлення Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Напишіть відгук

вулиця Велика Васильківська 5
Київ 01001 місто Київ Україна
Де це?

Де: Україна

Дедлайн подачі: 20.08.2018

Вартість: безкоштовно

Організатор:
1991 Civic Tech Center
Fedoriv Hub