Гранти від WikiInvestigation

Отримай грант на проведення власного антикорупційного розслідування!

Головна мета конкурсу:

Провести розслідування корупційних правопорушень через платформу краудсорсингових розслідувань WikiInvestigation.

Автор розслідування повинен не просто описати корупційну схему, але й довести її за допомогою зібраних документів та допомоги крауду – громадських детективів, які отримуватимуть завдання для виконання від професіонала через платформу. На основі розслідування автор повинен написати заяву про вчинення правопорушення до відповідних антикорупційних органів.

У результаті другої хвилі конкурсу 25 авторів фахово проведених розслідувань отримають міні-гранти в еквіваленті суми до 500 євро.

Вимоги до розслідування, автор якого претендуватиме на найвищий розмір гранту:

  • всеукраїнський масштаб;
  • системна корупція або корупційний злочин із сумою збитку, що перевищує 1 000 000 грн;
  • юридична кваліфікація відповідно до корупційних статей ККУ;
  • докази й доведення (документи, фотографії, посилання на відкриті ресурси (реєстри, бази даних, веб сайти, соціальні мережі  тощо);
  • проведення розслідування через платформу та за участі громадськості із зазначенням усіх, хто брав участь у розслідуванні;
  • заява про злочин або повідомлення про правопорушення пов’язане з корупцією за результатами розслідування;
  • поширення інформації щодо проведення розслідування або із закликом до виконання окремих завдань у соціальних мережах;
  • обсяг тексту розслідування не повинен перевищувати 6 тисяч знаків та містити посилання на першоджерела інформації, що були використані при підготовці публікації.

Умови отримання гранту:

Всі апліканти мають бути зареєстровані на платформі WikiInvestigation.org.

Апліканти мають взяти участь в одному із семінарів від проекту WikiInvestigation, що відбудеться в Києві. Транспортні витрати та проживання аплікантам не відшкодовуються (для зручності аплікантів буде проведено кілька семінарів у різні дати 25 вересня, 3 жовтня, 10 жовтня на 17:00).

Перед заповненням заявки апліканти повинні опублікувати підозру про можливий корупційний злочин на платформі WikiInvestigation.org (посилання на підозру має бути в заявці на грант);

До кожної підозри апліканти мають сформулювати два питання або завдання, до виконання яких потрібно буде залучити крауд (посилання на питання/завдання мають бути в заявці на грант);

Також кожен аплікант повинен зробити пост у себе на facebook-сторінці з посиланням на підозру на платформі та закликом до спільного проведення розслідування з тим, щоб залучити до проведення розслідування якомога більше крауду (посилання на пост у facebook має бути в заявці на грант).

З усіх уточнюючих питань звертатися за електронною адресою info@wikiinvestigation.org

Усі роз’яснення стосовно заповнення заявки, роботи платформи, залучення крауду тощо можна буде отримати під час організаційних семінарів у вересні-жовтні.

Подати заявку: https://forms.gle/8NpNQreFdcDG7sFk7

Детальніше: http://bit.ly/2YBM7i4

Напишіть відгук