Хакатон: проекти вирішення проблем біженців та переселенців

Результатом хакатону стануть проекти з соціального підприємництва, які будуть реалізовуватися в подальшому.

15-16 грудня в Impact Hub Odessa відбудеться хакатон проектів, що вирішують проблеми біженців та переселенців. Команди змагатимуться за менторство та подальшу підтримку проекту.

Учасники більше дізнаються про проблеми, з якими стикаються переселенці та біженці в Україні.

Соціальне підприємство – це бізнес, метою якого є не лише отримання прибутку, але й вирішення соціальних проблем.

Участь безкоштовна, організатори не покривають жодних витрат, однак гарантують учасникам умови для роботи над проектами. Попередня реєстрація обов’язкова. Учасники хакатону можуть приходити вже з готовими ідеями або доєднатися до існуючих команд. Раді бачити спеціалістів із різних сфер, які бажать навчитися вирішувати соціальні проблеми за допомогою бізнес-підходу. Обов’язкова умова – готовність присвятити хакатону 2 дні. Протягом цього часу команди розроблятимуть проекти, використовуючи досвід залучених експертів та підтримку організаторів.

«Проекти для біженців та переселенців, як і проекти, що пов’язані з найбільш незахищеними групами населення, демонструють відкритість суспільства до людей, не схожих на більшість. Це все про толерантність. Наприклад, у Берліні є екскурсії, де ви можете відчути себе мігрантом – поїсти із ними, подивитися, де вони сплять. Це занурення в іншу культуру у твоєму ж місті», – пояснює Олександр Славський, програмний директор Impact Hub Odessa.

За інформацією Агентства ООН у справах біженців в Україні на перше півріччя 2018 року в Україні перебуває 3225 біженців та осіб зі статусом додаткового захисту, з них 1820 чоловіків, 749 жінок та 656 дітей. Близько 35 % біженців знайшли притулок в Одеській області. За допомогою найчастіше звертаються люди з Афганістану (17 %), Росії (13 %), Бангладешу (10 %), Сирії (8 %), Іраку (5 %).

«Біженці та шукачі притулку мають мало шансів стати економічно самостійними. Расизм і ксенофобія, здебільшого погана економічна ситуація, законодавчі невідповідності та корупція – усе це перешкоджає інтеграції біженців», – говориться у звіті Агентства ООН у справах біженців в Україні.

Інша категорія учасників, на яких орієнтується хакатон, – це переселенці. Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні у листопаді 2018 склала 1 519 654 особи. Дані останнього раунду опитування, проведеного МОМ, демонструють погіршення ситуації у сфері працевлаштування для вимушених переселенців.

Подати заявку: https://goo.gl/forms/aBl56zyekDlN59VI2

Напишіть відгук

Де: Одеса, Impact Hub Odessa, зала «Амстердам», вул. Грецька, 1а

Коли: 15-16 грудня

Вартість: безкоштовно

Організатор:
Impact Hub Odessa