Конкурс «Лови коронафейк!»

Виявлення фейків і дезінформації, пов’язаних з пандемією коронавірусу.

Для кого: подавати матеріали на конкурс можуть особи, старші за 10 років (з дозволу батьків), окрім осіб, які професійно займаються журналістською діяльністю. Одна особа може подати не більш ніж три матеріали в кожній категорії.

У кожній категорії буде визначено по три переможці з гонорарним фондом:

  • перше місце – 5000 грн
  • друге місце – 4000 грн
  • третє місце – 3000 грн

Конкурс  проводиться у трьох номінаціях:

  1. Виявлення фейків в онлайн-медіа

Для участі потрібно надіслати публікацію, яка, на твою думку, містить дезінформацію щодо коронавірусу, у вигляді гіперпосилання та скріншоту (або фото) відповідної сторінки інтернет-видання. Разом із публікацією потрібно надати чітке та детальне спростування вказаного фейку. Зверни увагу, що таке спростування має бути підтверджене фактами, гіперпосиланнями на відповідні джерела, коментарями фахових експертів, даними з відкритих джерел тощо.

  1. Виявлення фейкових зображень в онлайн-медіа

Для участі потрібно надіслати фотофейк, пов’язаний з коронавірусом, у вигляді гіперпосилання та скріншоту (або фото) відповідної сторінки інтернет-видання. Разом з фотофейком потрібно надіслати текст із твоїм чітким та детальним спростуванням, яке доведе, що зображення дійсно є неправдивим.

  1. Виявлення неправдивих повідомлень про коронавірус у соціальних мережах 

Для участі потрібно надіслати скріншот та гіперлінк на неправдиве повідомлення в соціальних мережах Fаcebook, Twitter чи Instagram, що мало понад 100 лайків (репостів), стосувалося коронавірусу і не було спростованим на момент надсилання матеріалу до участі в конкурсі.  Разом з таким повідомленням потрібно надати чітке та детальне спростування вказаного фейку. Зверни увагу, що таке спростування має бути підтверджене фактами, гіперпосиланнями на відповідні джерела, коментарями фахових експертів, даними з відкритих джерел тощо.

До конкурсу приймаються публікації в загальноукраїнських та місцевих онлайн-медіа, а також публікації в соцмережах, які вийшли в період з 1 березня до 30 квітня 2020 року включно і не були публічно спростовані на момент подання матеріалу до участі в конкурсі.

Подати заявку: https://bit.ly/3a4Y2GL

Детальніше: https://bit.ly/39ZxV41

Напишіть відгук