Лесь Курбас: березілець, диктатор, молодик

Запрошуємо на лекцію про галицького «фраєра», який сформував новий український театр!

Кажуть, якщо немає Бога, то людям варто було б Його придумати. Так само і українському театру: якби не було Леся Курбаса, довелося б його вигадати.

Він вивчав філософію у Відні, жив з кулею в серці та шкодував співробітників КП(б)У, які його розстріляли. Лесь знав французьку, носив англійський костюм і читав лекції німецькому драматургу Бертольду Брехту. Він міг побачити весь світ, але натомість відтворив його в межах свого мистецького об’єднання: навчав молодих акторів традицій театру Стародавнього Єгипту, австрійської експресії з полотен Шіле і Кокошки та тайської медитації в перервах між репетиціями «Мини Мазайла». Без нього не було б Дикого, Квадрата, Золотих воріт і Молодого. Чому? Розберемося на лекції.

У ПеремогаSpace, мабуть, не варто працювати над ритмічністю своїх акторських рухів, зате можна повторити долю Стаканчика з вистави «Народний Малахій»: читати Маркса і Біблію одночасно і вигадувати собі реформи людини (а, може, й клімату, щоб не було так спекотно). Тільки в цьому просторі занадто комфортно працювати, аби думати про революційні проблеми. В перервах між роботою резидентам залишається хіба дивитися на архітектуру площі Перемоги з панорамних вікон і уявляти, що вони в Харкові і от-от підуть на виставу Леся. А перед цим – їсти смачні льодяники зі стійки адміністрації.

Вхід за благодійним внеском 30 гривень і реєстрацією.

Подати заявку: https://forms.gle/Nf5J2TzAvWL9Be5v5

Напишіть відгук

Де: Київ, бульвар Тараса Шевченка, 62

Коли: 15 червня о 16:00

Вартість: 30 грн