Програма Pro bono club Ukraine

Програма допомагає представникам громадського сектору отримати безкоштовну професійну підтримку чи консультацію від експертів корпоративного сектору.

Концепція pro bono (лат. pro bono publico – для спільного блага) – це безоплатна професійна та експертна допомога, яка здійснюється для суспільного блага. Вперше ідея виникла в Америці наприкінці XIX століття, коли юристи почали консультувати малозабезпечене населення. В Європі така практика набула популярності у XIII-XIV ст. і фінансувалась державою. Згодом надавати свої послуги безкоштовно стали і перекладачі, піарники, бухгалтери та інші спеціалісти.

Культуру такої допомоги варто розвивати, тому що саме громадський сектор вирішує ті питання, що не належать до компетенції бізнесу чи влади, але надзвичайно сильно впливають на життя кожного.

Яку pro bono допомогу можна отримати?

Pro bono активності ще називають інтелектуальним волонтерством. Але в той час, як волонтерство, у звичному для нас розумінні, використовують для вирішення простих задач, підтримка pro bono допомагає організаціям вирішувати задачі, що потребують професійної експертизи.

Для того, щоб найкраще вирішувати кожну індивідуальну задачу, існують різні типи
pro bono допомоги. Вона може передбачати безпосереднє залучення консультантів до виконання задач або полягати лише у консультуванні, бути одноразовою чи дуже довготривалою, онлайн чи офлайн. В Україні поки що будуть проводитись:

  1. Консультація. Зустріч учасника та компанії у зручному для них режимі для консультування щодо здійснення діяльності якнайкращим чином.
  2. Проект. Спільна робота компанії та учасника над обмеженим у часі відрізком роботи.
  3. Майстер-клас. Захід, куди запрошуються різні представники громадського сектору, а експерти з корпоративного сектору діляться найкращими практиками на певну тему.

Хто може стати учасником?

Соціальні проекти та ініціативи. Команда може звернутись за консультацією щодо окремих проектів, напрямів чи для всієї організації.

Громадські організації, благодійні фонди, об’єднання громадян. Можуть отримати підтримку чи консультацію для всієї організації чи якогось з її напрямів.

Активісти. Також можуть отримати підтримку у вигляді особистого наставництва чи консультацій і підтримки своїх ініціатив.

Соціальні підприємства та підприємці. Можуть звертатись як за проектною, разовою, так і постійною підтримкою чи консультацією.

Детальніше: https://probono.org.ua/

Напишіть відгук

Де: Україна

Вартість: безкоштовно

Організатор:
Impact Hub Odessa
MakeMeBetter