«Уроки історії» від Likбез

Про Версальський договір, Лігу Націй та Першу світову розповість історик Єгор Брайлян!

Після завершення Першої світової війни у 1918 р. почалася розробка нового світоустрою, який отримав назву Версальсько-Вашингтонської системи.

Помітним у цих процесах залишався колоніальний фактор, адже тоді значну частину світу складали імперії, і перші повоєнні роки відзначилися активізацією національно-визвольних рухів народів Азії та Африки. Навесні 1919 р. відбулися суспільно-політичні заворушення в Єгипті, Індії, Китаї, Кореї.

В Європі за лічені місяці на уламках Австро-Угорщини, Османської та Російської імперії виникли національні держави. Через два десятки років східноєвропейські чвари стануть однією з передумов вже нової світової війни. А 1919 р. став часом створення якісно нових засад ведення зовнішньої політики, заснованих на ідейних постулатах американського президента Вудро Вільсона. Нові принципи, серед яких право націй на самовизначення та заборона таємних домовленостей заклали основи сучасного міжнародного права. Зусиллями держав Антанти було створено міжнародну організацію, яка мала зупинити подальшу військову загрозу – Лігу Націй.

Проведення Паризької мирної конференції та підписання Версальського мирного договору супроводжувалися прагненням колоніальних народів отримати представництво на міжнародній арені. Розпочалася корозія світової колоніальної системи, заснованої на вищості європейців над східними суспільствами. Враховуючи 100-річчя від тогочасних подій, розгляд Версалю 1919 р. як початкового етапу деколонізації та докорінних змін у європейських імперіях є актуальною темою для публічного обговорення.

Детальніше: http://likbez.org.ua/ua/

Напишіть відгук

Де: Київ, Національному музеї історії України (4 поверх)

Коли: 15 червня о 14:00

Вартість: 10 грн